Nieuws



175 jaar Waregem koerse schot in de roos

175 jaar Waregem koerse schot in de roos

Ruim 35.000 toeschouwers hebben van een zonovergoten Waregem Koerse genoten, een jubileumeditie die door velen werd omschreven als één van de beste edities in jaren. Spektakel op en naast de renbaan, het werd een verjaardagsfeest om in te kaderen.

10 races in totaal met de ING Grote Steeple Chase van Vlaanderen als publiekstrekker zorgden voor een constante extase die je maar één keer per jaar beleeft. En een verrassing toch wel: de Grote Steeple werd dit jaar eens niet gewonnen door een combinatie van de Franse succestrainer Patrice Quinton. Quinton had de vorige tien edities gewonnen, een elfde zege zal ten vroegste voor volgend jaar zijn. Zijn toppaard en favoriet Calisco De Kerser ging meteen vol aan de leiding maar slaagde er niet in om de tegenstand van zich af te schudden. Integendeel, in de laatste honderden meters werd Calisco het nakijken gegeven door de outsiders Premier Vert en Polinuit. Dat duo hield het spannend tot aan de finish. Uiteindelijk trokken Polinuit en zijn jockey Angelo Zuliani aan het langste eind. Zijn zegegebaar en geschreeuw waren veelzeggend: de ING Grote Steeple Chase wil elke jockey op z’n palmares. Calisko De Kerser werd uiteindelijk 6de, een andere favoriet, Arc Du Chatelet, haalde niet eens de finish.

 

4Brain Race 

Toch was er ook een heuglijk moment voor Patrice Quinton. In de Prijs Baron Casier mocht de Fransman wel juichen na een zege van zijn paard Dreammy Love. Een ook al door hem getraind paard, General Desjy werd tweede.

Veel aandacht was er ook weer voor de Horse Race 4Brain waarvan alle opbrengst naar het goede doel ging. 4Brain is het project van de Gentse professor Paul Boon dat onderzoek doet naar hersenaandoeningen. Onder anderen Sporza gezicht Karl Vannieuwkerke, ex wereldkampioen veldrijden Niels Albert en jumpingruiter Ludo Philippaerts namen plaats in een duo sulky. De overwinning was voor geen van die drie. Grote winnaar werd Waregemnaar Jan Eggermont, uitgerekend de enige niet bekende deelnemer. Eggermont had het Waregem Koerse verjaardagsspel gewonnen en zag zo z’n grote droom waar worden: zelf eens mogen deelnemen en dan nog winnen ook. Voor Jan mag bij manier van spreken morgen de wereld vergaan, het hoogtepunt van zijn leven heeft hij op Waregem Koerse 2022 beleefd.

 

Andere races

In de Prijs Jean Bouckaert stond er geen maat op Nevele Hall Graux met jockey Piet Van Pollaert.

In de tweede race van de namiddag, de Prijs Felix De Ruyck, ging de overwinning naar Buen Star met jockey Gautron.

De Grote Prijs Stad Waregem (draf) was een kolfje naar de hand van de Belg Francis Neirinck met Cicero Noa.

De Steeple Chase Prijs Rallye Waregem werd gewonnen door Gard Feel met jockey Anthony Renard.

Voor het tweede jaar stond er ook een wedstrijd van de Sheik Mansoor Festival Cup op het programma. Arabische volbloeden in galop met een Belgische overwinning voor El Zarka met Koen Clijmans als jockey.

In de Bingoal St Leger stond er geen maat op Lady Magda met onze landgenote Karen Dieltjens. Ongeslagen in 2022: je moet het maar doen.

 

Eén paard ingeslapen

Helaas werd de 175ste verjaardag ook wat overschaduwd door het overlijden van het paard Hyperion De Kerser. In de Prijs Baron Casier kwamen Hyperion en z’n jockey ten val. Daarbij raakte Hyperion geblesseerd, een fractuur in het bovenbeen, een blessure die niet te herstellen is.  “Brute pech”, wist veearts Frank Gasthuys achteraf. “Dit blijft uitermate jammer, maar we wilden Hyperion niet langer laten afzien en hebben beslist om het te doen inslapen. Er stond een honderdtal paarden aan de start vandaag. Die zijn – met uitzondering van Hyperion – allemaal veilig aan de finish geraakt. Dit spijtig incident was echt brute pech.” De enige juiste beslissing dus. Waregem Koerse betuigt zijn medeleven aan jockey, trainer en eigenaar van Hyperion De Kerser.

Indrukwekkende Polinuit wint ING Grote Steeple Chase opnieuw

 

De weergoden waren Waregem Koerse alweer gunstig gezind. Dat bracht opnieuw 35.000 toeschouwers op de been, ook al omdat topsport en entertainment tijdens Waregem Koerse een garantie zijn.

Publiekstrekker is nog altijd de ING Grote Steeple Chase en die werd net als vorig jaar gewonnen door Polinuit met topjockey Angelo Zuliani in het zadel. De Franse succestrainer Patrice Quinton zag het alweer met lede ogen aan. Van de zeven deelnemende paarden worden er vijf door hem getraind en van twee is Quinton zelfs eigenaar. Na de nederlaag van vorig jaar – Quinton had de tien voorgaande edities gewonnen – wilde Quinton revanche nemen. En lang zag alles er goed uit voor Quinton want zijn paarden Dreammy Love en Heclypse Blue liepen lang op kop, maar met een indrukwekkende eindspurt ging Polinuit in extremis alsnog met de overwinning lopen. Van vier naar één in geen tijd, Polinuit was niet toevallig één van de favorieten. Een geweldige race met een geweldige winnaar.

Net voor de ING Grote Steeple Chase hadden enkele Bekende Vlamingen hun goed hart getoond door deel te nemen aan de Horse Race 4Brain. 4Brain is een project dat probeert geld in te zamelen voor meer onderzoek naar hersenaandoeningen. Stig Broeckx, de ex-renner die zeven jaar geleden een horror ongeluk had en daarbij ernstige hersenschade opliep, gooide de armen in de lucht toen hij in z’n duo sulky als winnaar over de finish liep, maar de finish foto besliste er – helaas voor Stig – anders over. Griet Verhaeghe uit Kortrijk ging alsnog met de zege lopen en dat op haar 60ste verjaardag. Griet mocht als niet bekende Vlaming deelnemen na lottrekking. Europees basketkampioene Emma Meesseman was dé grote vedette en kon best leven met haar derde plaats.

In de Grote Prijs Stad Waregem tot slot was het uitkijken naar het duel tussen good old Jos Verbeeck en het 26-jarige Belgische aanstormende talent Hanna Huygens, maar dat viel even tegen. Ialto D’Hertals, het paard van Hanna Huygens, begon te galopperen en dat is niet toegestaan. Uitsluiting dus voor Huygens. Jos Verbeeck van zijn kant hield de teugels vast van Brand Roc, een machine van een paard, maar Brand Roc en Verbeeck kwamen niet verder dan de 6de plaats. De Grote Prijs Stad Waregem werd gewonnen door Clarisse Lelièvre met Espoir Flymp.

In tien spannende races haalden alle paarden veilig de finish. Dat was de ultieme bekroning van een geanimeerde namiddag op de Waregemse hippodroom. Interviews ‘langs de lijn’ door Anne Debaetslier, DJ Tom met stevige beats, de filmpaarden van Zarafa en tal van eet- en drankstandjes zorgden alweer voor een unieke sfeer. Dat werd ook beaamd door onder anderen premier Alexander De Croo en de ministers Vincent van Peteghem en Hilde Crevits. Waregem Koerse is een traditiegebeuren zonder weerga. Dat zal ook volgend jaar weer blijken op dinsdag 27 augustus 2024.

 

Koop hier je tickets! Tickets